ABD vizesi skandalı! Ferdinand Omanyala bu sene yok

Afrika’nın en süratli atleti Ferdinand Omanyala, yaşadığı ABD vizesi mağduriyeti nedeniyle Dünya Atletizm Şampiyonası’nda katılamadı.

ABD’nin Oregon eyaletinde yer alan Eugene kentinde düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası öncesi vize krizi yaşandı. Bu yılın en süratli üçüncü, Afrika Kıtası’nın ise en süratli atleti Ferdinand Omanyala, ABD vizesindeki gecikme nedeniyle, şampiyonada yer alamadı.

Kenyalı 100 metre koşucusu Ferdinand Omanyala, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Ne yazık ki 100 metre yarışlarının başlamasına iki gün kalmasına karşın şimdi Oregon’a gidemedim. Vize gecikmesi” yazdı. 26 yaşındaki atlet daha sonra vizesi yetişmediği Dünya Atletizm Şampiyonası’nda yarışamayacağını duyurdu.

Ferdinand Omanyala, açıklamasında şu sözleri kullandı:

“Çok üzgünüm. Vizem vaktinde yetişmediği için bu yıl Oregon’daki dünya şampiyonasına  bu yıl katılamayacağım. Bu benim için büyük hayal kırıklığı zira ağrılarıma karşın çok çalıştık. Lakin her vakit söylediğim üzere, olumlu manada, her şeyin bir nedeni vardır.”

Eski rugby oyuncusu sprinter Ferdinand Omanyala, ABD’li atletler Fred Kerley ve Trayvon Bromell’den sonra 9.77 ile bu dönem 100 metrenin en süratli üçüncü koşucusu konumunda…

Kenya Atletizm Federasyonu’nda misyonlu Barnabas Korir de ortalarında Ferdinand Omanyala’nın da bulunduğu birçok atletin vize gecikmesi nedeniyle şampiyonaya gidemediğini söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*