Altınordu’da 10 yıllık Hüseyin Eroğlu periyodu bitti

Altınordu, 10 yıldır teknik yöneticilik vazifesi yapan Hüseyin Eroğlu ile yollarını ayırdı.

Spor Toto 1. Lig gruplarından Altınordu’da bir periyot sona erdi. Kırmızı-lacivertli kulüp, 10 yıldır teknik yöneticilik misyonunu sürdüren Hüseyin Eroğlu ile yollarını ayırdı. Tecrübeli teknik adam için veda merasimi düzenlenirken, Altınordu Lideri Seyit Mehmet Özkan, Eroğlu’na plaket takdim etti.

Lider Özkan, dönem başında aldığı kararla yalnızca futbolcu değil teknik takım yetiştireceklerini belirterek, her 5 yılda bir olmak üzere teknik takımın değişeceğini açıklamıştı.

10 YILDA BİRÇOK OYUNCU YETİŞTİRDİ

7 Eylül 2012 tarihinde 39 yaşındayken Altınordu’da vazifeye başlayan Hüseyin Eroğlu, kadrosunu birinci döneminde şampiyonluğa ulaştırarak 3. Lig’den 2. Lig’e çıkarmıştı. İkinci döneminde ise 2. Lig’den 1. Lig’e yükseltmişti. 2 yılda 2 şampiyonluk yaşayan Eroğlu, son 8 dönemdir da TFF 1. Lig’de gayret veriyordu. B

u müddet içerisinde yetiştirici kimliğiyle öne çıkan kulüpte Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü, Barış Alıcı, Berke Özer, Enis Destan, Burak İnce üzere birçok ismi Türk futboluna kazandıran Eroğlu, son olarak geçtiğimiz dönem kadrosunu play-off finaline yükseltmişti. Finalde Altay’a 1-0’lık skorla kaybeden Altınordu, Harika Lig’in kapısından dönmüştü. Bu dönem da bilhassa dönemin son maçlarında gösterdiği performansla öne çıkan Eroğlu’nun grubu son hafta öncesinde kümede kalmayı garantilemişti.

Altınordu’daki misyonu boyunca toplamda 369 resmi maçta vazife alan Eroğlu, bu maçlarda 167 galibiyet, 91 beraberlik ve 111 yenilgi elde etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.