Ankara Büyükşehir, Melih Gökçek’in kullandığı zırhlı cipi 1,8 milyon TL bedelle yarın canlı yayında satacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) israfla gayret uygulamaları doğrultusunda geçmiş idare devrinde alınan yüksek maliyetli lüks araçları birer birer satışa çıkarıyor.

ABB son olarak eski Belediye Lideri Melih Gökçek’ten ısrarla istenen ve 50 ay sonra geri alınan belediyeye ilişkin 1 adet lüks zırhlı arazi aracını yarın ihaleyle satacak.

CİPİN VARSAYIMI BEDELİ 1 MİLYON 871 BİN TL

Melih Gökçek tarafından ASKİ kaynaklarıyla 2013 yılında satın alınan ve geçen yıl Aralık ayında teslim edilen Toyota Land Cruiser marka cip, Büyükşehir Belediyesi Takviye Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 1 milyon 871 bin 122 TL muhammen bedelle yarın açık teklif tekniğiyle satışa çıkarılacak. 2013 model siyah renk, Toyota Land Cruiser zırhlı cip 8 silindirli 4,5 litrelik motora sahip.

Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:5 1. Kat Encümen Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te yapılacak ihale, ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi toplumsal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak. İstekliler, detaylı bilgiye ise “https://www.ankara.bel.tr/ihaleler/detay/2923” adresinden ulaşabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, eski idare periyodunda satın alınan 3 adet lüks aracı da açık ihale usulüyle satmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*