Ankaragücü Teknik Yöneticisi Ömer Erdoğan’ndan Beşiktaş açıklaması!

MKE Ankaragücü‘nün yeni teknik yöneticisi Ömer Erdoğan, Muhteşem Lig’in 5. haftasında Beşiktaş ile karşılaşacak olmalarını kendisi ismine avantaj gördüğünü söyledi.

Eryaman Stadı’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdoğan, yeni vazifesinin hem kendisi hem de kadro için iyi olmasını diledi.

Başkan ve idare konseyine teşekkür eden Erdoğan, “Gerçekten çok heyecanlıyım ve çok hırslıyım. Hiç vakit kaybetmeden çabucak idmanlara başladık. Bir an evvel kadroyla tanışmak istedim. Maça hazırlanmamız gerekiyor. Çok değerli bir rakiple hafta sonu maçımız var” diye konuştu.

Tolga Ciğerci’nin gruba katılmasından duyduğu memnuniyeti lisana getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

“Başkanıma çok teşekkür ederim. Takımımıza kıymetli bir oyuncu kattık. Bana nazaran o mevkide geçen dönem Üstün Lig’in en bedelli oyuncusuydu. Transfer devri bitene kadar oyuncularımızı daha yakın tanıyıp, ‘Eksiğimiz var mı, alternatif yahut birinci 11’e oyuncu muhtaçlığı var mı?’ bunları gözlemlemeye çalışıyoruz. Çok fazla vaktimiz yok. Maçta oyuncuyla ilgili daha net bilgi sahibi oluyorsunuz. Daha evvel oynanan maçları izledik, tahlil yaptık, oyuncularımızla paylaştık. Hem bir gereksinim olursa atılımlarımızı yapalım diye oyuncu izliyoruz hem de ekibi hazırlıyoruz. Bizim için birinci planda ekibi hazırlamak var.”

Erdoğan, “İlk maçınızın başkan Beşiktaş’la olması avantaj mı dezavantaj mı?” sorusuna, “Benim için avantaj olarak görüyorum. Zira bu çeşit maçlarda oyuncuları çok motive etmeniz gerekmiyor. Oyuncular esasen çok güzel konsantre olmuş. Birinci maçımızın güzel bir rakiple olması bizi daha da motive ediyor. Eminim dolu bir statta, tutkulu taraftarların önünde oynayacağız. Eminim ekiplerini sonuna kadar destekleyecekler. İnşallah hoş bir sonuçla, hoş bir galibiyetle döneme başlamak kısmet olur. Konutumuzda oynamak çok büyük bir avantaj. Konya maçında çok coşkulu bir taraftar önünde ekip çok farklı oynadı. Sonraki iki deplasmanda açıkçası oyunun altında kaldı. İnşallah taraftarımızı hoş bir sonuçla konutlarına göndereceğiz” cevabını verdi.

Takımla ilgili birinci müşahedelerini paylaşan Erdoğan, şunları kaydetti:

Erdoğan, Rezerv Lig’le ilgili soru üzerine ise “Federasyonun oradaki niyeti farklıydı ancak çok çabuk oluştu. Kulüpler buna çok hazırlıklı değildi. Bana nazaran altyapısı düzgün hazırlanıp, daha sağlıklı yapılabilir. Ben de Rezerv Lig yerine Portekiz yahut Almanya ligindeki üzere ikinci ekibi ikinci, üçüncü liglerde oynatma taraftarıyım. Açıkçası öbür türlü oyuncuların Rezerv Lig’i çok ciddiye aldığını düşünmüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*