Bekir Bozdağ, Tunç Soyer’i amaç aldı: ‘Türk milleti vicdan terazisinde tartacak, bir sefer daha mahkum edecektir’

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, dün İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü nedeniyle düzenlenen merasimde yaptığı konuşmadan ötürü MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar ve AKP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından amaç alındı. 

Adalet Bakanı Bakan Bozdağ, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Soyer’in ”100 yıl evvel bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi” kelamlarına karşı “İzmir Büyükşehir Belediye Lideri bir açıklama yapıyor. Açıklamasında da ecdadımıza saygısızlık yapan, onlara hakaret eden bir lisan kullanıyor. Ve İzmir’i işgal eden, ülkemizin kıymetli bir kısmını işgal eden Yunan mezalimi diye kayıtlara geçen, birçok zulme imza atan Yunan’a dair tek bir cümle dahi kurmuyor. Ben buradan sormak istiyorum aziz Türk milleti, ecdadı ile hengameli bir millet mi? Bizim ecdadımız, Cumhuriyet periyodu de bizim ecdadımızdır, Osmanlı da bizim ecdadımızdır, Selçuklu da bizim ecdadımızdır. Bizim ecdadımızın tarihte geriye gidişini, biz ne kadar gittiğini, tarih kitapları bile tam yazamıyor. Bilinen tarihe baktığınızda ordumuzun 2 bin 200 sene üzere uzun bir kuruluş periyodunu kutlayan bir Türkiye var. Şayet biz, yalnızca dün meydana geldiysek, binlerce yıllık ordumuzun kuruluşunu niçin kutluyoruz? Malazgirt Zaferi’nin 951. yılını kutladık. Madem biz dün yoktuk, ecdadımız yoktur niçin 951. yılını kutluyoruz” biçiminde konuştu. 

“ECDADIN BİR KISMINA HÜRMET DUYUP, ÖBÜR KISMINI REDDETMEKTİR” 

Bozdağ şöyle devam etti:

“MİLLET BUNLARA ASLA MÜSAADE VERMEYECEKTİR” 

Bakan Bozdağ kelamlarını şöyle sürdürdü: 

“Ecdadımızla hesaplaşma, onları kötüleme, onları milletin evlatlarının gözünde prestijsiz hale getirmek isteyenler uzun vakit bunun uğraşını verdiler. Kimi prestijden düşürebildiler? Hamdolsun hiçbirini prestijden düşüremediler. Bundan sonrada düşüremeyeceklerdir. Türk Milleti, kendi ecdadına hürmet duyanlarla, onları ihanetle suçlayanları birbirinden ayıracak. Memleketini işgal edenleri kötüleyecek bir cümle kurmayanlarla, ecdadını kötüleyen birçok cümleler kuranları bu millet vicdan terazisinde tartacak bir kere daha, bir kere daha mahkum edecek. Benim bundan hiç kuşkum yoktur. Buradan Tunç Soyer’e ve onun üzere düşünen herkese söylüyorum: Bu milletin kendine de, ecdadına da ne sizin, ne sizin üzere düşünenlerin asla gücü yetmemiştir. Bundan sonra da yetmeyecektir. Bu millet bunlara asla müsaade vermeyecektir” 

“KAZADA YARALANANLARA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM” 

İstanbul Avcılar’da yaşanan metrobüs kazasına da değinen Bakan Bozdağ, “Pek çok vatandaşımız maalesef yaralandı. Öncelikle kazada yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Her birine Rabbimden acil şifalar diliyorum. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı da bu kazayla ilgili gerekli isimli soruşturmayı başlattı ve soruşturmaya da devam ediyoruz. Bahsin hem idari hem de isimli taraftan incelemesi devam etmektedir. Bu incelemeler sonucunda da ortaya çıkan sonuca nazaran elbette gereği neyse o da takdir edilecektir. Bundan da kuşkumuz yoktur. Dileğimiz bir daha bu türlü kazaların İstanbul’umuzda da ülkemizin hiçbir yerinde de olmaması, rastgele bir vatandaşın burnunun kanamamasıdır” dedi. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*