Deniz Uğur: Reha Muhtar kızımıza şiddet uyguluyor

Oyuncu Deniz Uğur, eski eşi, sunucu Reha Muhtar’ın, 13 yaşındaki kızına şiddet uyguladığını tez etmişti. Uğur, kızının Muhtar’dan şiddet gördüğünü ve darp raporu aldığını açıklamıştı.

Oyuncu, 13 yaşındaki kızının şiddet gördüğü ve psikolojisinin bozulduğu kelamlarına açıklık getirdi.

Deniz Uğur; “Elim ayağım titriyor şu anda. Hiç bu türlü bir bahisle gündeme gelmek istemezdim, ne kendimin ne çocuklarımın. Hiç bize yakışır şeyler değil fakat ben bir anne olarak çocuklarımı korumak zorundayım.” sözünü kullandı.

“Elim kolum bağlandı”

Uğur; “Sosyal medya paylaşımlarını takip ettiyseniz orada benim birinci oğlumun merhum babasıyla alakalı çok garip savlarda bulunuyor. Benim bir çete üyesi önderi olduğumu, bir casus olduğumu, bir formda kendisiyle uğraşıldığına dair. Burada bir de ruhsal bir durumla karşı karşıyayız.

Benim burada elim kolum yıllarca bağlandı. Çok istedim aile terapistine gidelim. Bir formda çocuklar için yardım alalım diye konuşan Uğur; “Ben Reha Bey’in linç edilmesini istemiyorum. Ben düzgünleşmesini istiyorum. Çocuklarımın da uygunlaşmasını istiyorum. Daha evvel bu halde iz bırakan bir durum yoktu, darp raporu yoktu ortada. O yüzden yapamadım kurtaramadım” formunda konuştu.

“Morluklar var”

Deniz Uğur kelamlarına şu formda devam etti ; “Çocuklarımın üzerinde baskı kuruluyor, babalarına gittiklerinde ve şikayetleri geri aldırılıyor bin bir türlü manipülasyonla. Geçtiğimiz pazartesi günü okuldan aldığımda konuta geldiğinde, bir evvelki hafta babalarındaydı. Ellerinin üzerinde ısırık izleri vardı. Kollarında bacaklarında morluklar vardı ve bana olayın nasıl olduğunu, nasıl formda olduğunu anlattı. Evvelce küçüklerdi susturulmaları çok kolaydı. Artık susturulmadıkları takdirde anlatıyorlar. Bir sonuç elde edeceğime inanıyorum, evvelce küçüklerdi artık 13 yaşındalar. Artık konuşuyorlar.

Bana demişti ki ‘senin otizimli bir oğlun var, sen o masraflarla uğraşıyorsun. Bırak bana devret çocukların ben bütün eğitim masraflarını karşılayayım. Bütün annelik hakların olsun. Hukuk kontratı imzalarız.’ o denli verdim.


“Evde şiddet var”

Çocuklar küçükken her şey yolundaydı. Ne vakit ki çocukların yaşları büyüdü anlatmaya başladılar. Meskende çalışanlara şiddeti, gördükleri şiddeti, kendilerine yapılan annenizle bu evdeyken konuşamazsınız irtibat kuramazsınız baskısını, ben bunlardan sonra dava açtım. Mahkeme babada bıraktı velayeti onu kazandıktan sonra daha da şiddetlendi. Uzaklaştırma kararı var 1 aylık. Darp raporunu savcıya sunduğumuz için çocuklara ve bana 1 ay yaklaşması yasak. Yardım alacağız, dayanak alacağız. Travma geçirdi çocuklarım ne gerekirse yapacağız” diye konuştu.

Kızının tabirini paylaştı

Bu tezlere Reha Muhtar’dan karşılık gecikmedi. Muhtar Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Yalan, iftira ve manipülasyonla mahkemede istendiği üzere daha fazla para almak için çocuklarımı çok makus oyunlara alet etmeye çalışıyorlar” dedi.

Öte yandan Muhtar, çocuğunun sözünü de paylaştı. Reha Muhtar ve Deniz Uğur’un kızı Mina, sözünde “Diğer ifadeyi babam benim bedelimi bilsin diye o denli verdim. Tartışsak da ben daima babamın yanında kalmak istiyorum. Babamdan şikayetçi olduğumu bir anlık hudutla söyledim. Babamdan katiyen fizikî şiddet görmemekteyim” ifadelerini kullandı.

“Anne ben bu adamla yaşamak istemiyorum”

Kızının darp edildiğini ve psikolojisinin bozulduğunu söyleyen Deniz Uğur, Reha Muhtar’ın açıklamasına, kızının iletisiyle karşılık verdi. 13 yaşındaki Mina annesi Uğur’a attığı mesajda ‘Anne ben bu adamla yaşamak istemiyorum’ sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*