EMEP: ‘Faşizmi bu ülkede kurumsallaştırmayacağız’

Rize’nin Fındıklı ilçesinde Emek Partisi (EMEP) ilçe örgütüne düzenlenen akının akabinde demokratik kitle örgütleri açıklama yaptı.

Emek Partisi Fındıklı ilçe binasında yapılan açıklamada, “Gerici, ırkçı, toplumu ayrıştıran her türlü uygulamalara işçi halkımızla birlikte, omuz omuza ve yan yana dayanışarak karşı çıkacağız. Bunu beraberce başaracağız” denildi.

EMEP Fındıklı İlçe Yöneticisi Fikret Yaşar’ın yaptığı açıklamada şu sözlere yer verildi:

Öncelikle partimize yapılan bu hücum yalnızca Emek Partisine yapılan bir akın değildir. Emekçi sınıfı ve işçi halkı çok istikametli kışkırtmalara, bölme ataklarına karşı çaba eden emek ve demokrasi güçlerine yapıldığını düşünüyoruz. Bizleri bölerek, parçalayarak, kutuplaştırarak yönetme formülünüzü boşa çıkaracağız. Birimize yapılan her tıp yanlış uygulamaya daima birlikte karşı çıkacağız.

Bir avuç sermaye etrafının çıkarını savunmak için uyguladığınız; daha da dozajı arttırmayı düşündüğünüz baskı ve şiddetle tek adam idaresini yani faşizmi bu ülkede kurumsallaştırmayacağız. Özgür, eşit, tam bağımsız ve demokratik Türkiye çabasını genci, yaşlısı; bayanı ve erkeği ile personel sınıfı ve işçi halkımızla er geç gerçekleştireceğiz. Gerici, ırkçı toplumu ayrıştıran her türlü uygulamalara işçi halkımızla birlikte, omuz omuza ve yan yana dayanışarak karşı çıkacağız. Bunu beraberce başaracağız.”

Açıklamaya Sol Parti, ESP, HDP, TİP ve CHP Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.