Hazine ve Maliye Bakanlığı, yurttaşların kayıt dışı iktisatla çaba tekliflerini alacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, gelir dağılımının, ekonomik büyüme, istihdam üzere birçok makroekonomik ögenin güzelleşmesine katkı sağlayan kayıt dışı iktisat ile çabada toplumun tüm kısımlarının dayanağının büyük ehemmiyet arz ettiği vurgulandı.

Yurttaşların, 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamında hazırlanacak Kayıt Dışı İktisat ile Gayret Hareket Planı‘na (2023-2025) ait aksiyon tekliflerini web sitesindeki formu doldurarak Risk Tahlili Genel Müdürlüğüne iletebileceği bilgisi verilen paylaşımda, şunlar kaydedildi:

“Kayıt dışı iktisat az gelişmiş, gelişmekte olan ve gelişmiş ülke ekonomilerinin takibinde olan ve çaba edilen bir alan. Kayıt dışı iktisadın azaltılması, gelir dağılımı, ekonomik büyüme, istihdam üzere birçok makroekonomik ögenin güzelleşmesine katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda Bakanlığımız başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları, ekonomimizin sağlıklı bir yerde büyümeye devam etmesini sağlamak hedefiyle kayıt dışı iktisatla gayrete azim ve kararlılıkla devam etmektedir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*