İktisada istikamet verenler Cüneyt Arkın’ı unutmadı

Sanatçı Cüneyt Arkın’ın hayatını yitirmesi her yaştan sevenini derin hüzne boğdu.

1937 Eskişehir doğumlu sanatkarın vefatının akabinde sevenlerine başsağlığı iletisi yayınlayanların ortasında iktisat ile ilgili Bakanlar da yer aldı.

Başsağlığı bildirileri yayınlandı

AA’nın haberine nazaran, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin iktisatla ilgili üyeleri, İstanbul’da kaldırıldığı hastanede 85 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu Cüneyt Arkın için başsağlığı iletileri yayınladı.

Nureddin Nebati: Çocukluk yıllarımızın kahramanı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, toplumsal medya hesabından, “Çocukluk yıllarımızın kahramanı, Türk sinemasının duayen ismi Cüneyt Arkın’ın vefat haberini derin bir teessürle öğrendim. Usta oyuncuya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sıhhati diliyorum.” paylaşımında bulundu.

Vahit Kirişci: Vefatından derin hüzün duydum

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci de yaptığı paylaşımda, “Türk sinemasının saygın ismi, kıymetli sanatçı” Cüneyt Arkın’ın vefatından derin keder duyduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Sinemamızın gelişmesine ve sevilmesine değerli katkılarda bulunan Cüneyt Arkın, canlandırdığı tarihi kişiliklerle adeta efsaneleşmiş bir sanatçıydı. Yeşilçam’ın çınarlaşmış isimlerinden biri olan merhum Arkın, tutkuyla bağlı olduğu Türk sinemasına yaptığı hizmetler ve kişiliği ile genç nesillere örnek olacaktır. Cüneyt Arkın, aziz milletimiz tarafından birbirinden hoş sinemalarıyla hep hatırlanacaktır. Orman ve ağaç sevgisiyle de milletimize daha yeşil bir Türkiye şuurunu aşılayan Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet, kıymetli ailesine, yakınlarına, sinema topluluğuna ve tüm sevenlerine sabır diliyorum.”

Adil Karaismailoğlu: O bir efsaneydi…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da Arkın’ın vefatı nedeniyle yaptığı paylaşımda, “O bir efsaneydi… Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet ve sevenlerine sabır diliyorum.” sözünü kullandı.​​​​​​​

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*