iPhone 15 tanıtılmadan: iPhone 16 Pro özellikleri sızdı!

Eylül ayının yaklaşması ile birlikte iPhone 15 serisi hakkında daha fazla detay ortaya çıkıyor. iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max olmak üzere Apple’ın bu yıl içinde dört yeni iPhone modelini tanıtması bekleniyor. Tüm modeller yeni bir tasarıma kavuşacak fakat ekran boyutları aynı kalacak.

Bunun yanı sıra 15 Pro Max modelinin daha iyi optik yakınlaştırma için periskop lense kavuşacağı dile getiriliyor. Tabi tüm detayların netleşmesi için önümüzde uzun bir süre var. Apple konusundaki tahminleri ile tanınan Ming-Chi Kuo şimdiden iPhone 16 hakkında konuşmaya başladı.

iPhone 16 Pro: periskop lens ve daha büyük ekran!

2024 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone 16 serisinde periskop lensin Pro Max ile sınırlı olmayacağı ve Pro modelinde de yer alacağı belirtiliyor. Bazı analistlerin öne sürdüğü gibi, Apple’ın Samsung Galaxy S23 Ultra’nın 10x yakınlaştırmasını mı yoksa 6x lensi mi tercih edeceği şu anda belirsizliğini koruyor.

Fakat her halükarda 15 Pro Max modeline özel olacağı doğrulanmış gibi görünüyor. Kuo, Apple için donanım tedarik eden kaynaklar ile yaptığı görüşmelerde, iPhone 16 Pro’nun biraz daha büyük bir ekrana sahip olacağına dair ipuçlarına eriştiğini açıklamıştı.

Ekranın büyümesi yani boyutun artması şirketin sadece Pro Max’e değil, her iki modele de periskop lens takmasına izin verecek. Apple’ın periskop lens konusunda Cowell ile çalışacağı dile getiriliyor.

Şu anda iPhone 14 Pro modeli 6.1 inç ekrana sahipken, iPhone 14 Pro Max modeli 6.7 inç ekrana sahip. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in aynı ekran boyutunu koruması beklenirken, iPhone 16 serisi için yeni ekran boyutlarının ne olacağını şu anda bilmiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir