Kabine toplanıyor: Gündem minimum fiyat, memur ve emekli maaşları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapılacak toplantıda, taban fiyatta orta artırım kararının katılık kazanması bekleniyor.

NTV’nin haberine nazaran, taraflarla görüşmelerini sürdüren Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, bahse ait kabineye bir sunum yapacak.

Eğer taban ücretliye orta artırım kararı çıkarsa Taban Fiyat Tespit Komitesi toplanacak ve yapılacak artırım oranı netlik kazanacak.

Enflasyon oranında fark alacak memur ve emeklilere, fazladan artırım yapılıp yapılmamasının da toplantı gündeminde yer alması bekleniyor.

BAYRAM TATİLİ DE TOPLANTI GÜNDEMİNDE

Kabinede Kurban bayramı tatilinin mühleti de ele alınacak. Bayram, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp, 12 Temmuz Salı günü sona eriyor.

Aynı hafta Cuma günü 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü hasebiyle resmi tatil. Bu nedenle “Bayram tatili dokuz güne çıkar mı?” sorusu gündemde.

Kabine toplantısında enflasyonla çaba ve fahiş fiyat artışları da masada olacak. Son ekonomik bilgiler ışığında atılacak yeni adımlara karar verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kalabalık bir takımla katılacağı NATO tepesi öncesinde yapılan hazırlıklar da son defa masada olacak. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*