Lazio Club Brugge’yi Vedat Muriqi için FIFA ile tehdit ediyor!

Lazio, geçen döneminin ikinci yarısını İspanya Ligi takımlarından Mallorca’da geçiren ve grubun ligde kalmasına yardımcı olan Vedat Muriqi’yi Belçika Ligi grubu Brugge’e satmaya hazırlanıyordu. İki taraf 11 milyon Euro’luk bir mutabakata varırken, Brugge son anda sıhhat raporlarını münasebet göstererek mutabakattan geri adım attı.

Lazio ise Brugge’un masadan kalkması üzerine harekete geçti. İtalyan grubu oyuncuyu tekrar sıhhat denetiminden geçirdi. Muriqi’nin durumunda rastgele bir sorun olmadığı ve formunun da harika olduğu ortaya çıktı.

İtalya’nın önde gelen spor gazetesi La Gazzetta dello Sport’a nazaran; Lazio, Brugge’un transferden vazgeçmek için bu yola başvurduğu gerekçesiyle harekete geçecek. Evvel Brugge ile yine masaya oturmayı planlayan Lazio, Belçika yetkililerinin buna yanaşmaması durumunda olayı FIFA’ya taşıyacak.

Muriqi’nin ismi Galatasaray ve Fenerbahçe ile anılırken; Mallorca da en fazla 7 milyon Euro’luk bir teklif yapmıştı.

Eylül 2020’de Fenerbahçe’den yaklaşık 20 milyon Euro’ya Lazio imza atan Kosovalı golcü, İtalya grubunda beklenen performansı gösterememişti. Roma takımıyla 49 maçta yalnızca iki gol atan Muriqi, daha sonra kiralık gittiği Real Mallorca’da kendine geldi ve 16 maçta dört gol attı üç de asist yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*