MEB, Kalyon’la öğrencilerin fabrikada eğitimi ile ilgili protokol imzaladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kamudan en çok ihale alan şirketlerden olan ve “5’li çete” olarak isimlendirilen şirketler ortasında yer alan Kalyon ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında mesleksel eğitim merkezi öğrencileri, Kalyon’a ilişkin fabrikada dört yıllık eğitim aldıktan sonra birebir fabrikada istihdam edilebilecek.

Kalyon Holding bünyesindeki Kalyon Güç ve güneş gücü teknolojileri fabrikası Kalyon PV ile MEB, “güneş gücü sistemlerindeki mesleksel eğitim ve istihdam süreçleri” kapsamında, “İş’te Mesleğim Eğitim” projesi için protokol imzaladı. Merasimde konuşan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kalyon PV’nin, fabrikaya kayıt yaptırıp dört yıllık eğitimin sonunda başarılı olan tüm gençlere istihdam garantisi verdiğini açıkladı.

Protokol kapsamımda, mesleğe yeni başlayan ya da aday çalışanlara güç kesimi odaklı atölye uygulama dersleri verilecek. Genç çalışanlar işletmelerdeki mesleksel eğitimlerini Kalyon PV bünyesinde ve Solar Akademi’de alabilecek. Belirlenen okulların atölye ve laboratuvarlarının gerekli ekipmanlarla donatılması, eğitimlere ait gereç takviyesinin sağlanması ve MEB’in düzenlediği ustalık imtihanından başarılı olanların belgelendirilmesini de hedefleyen program, çalışanlar ve yeni istihdam edilecek işçi için uygulanacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*