Murat Kurum’dan Ankapark açıklaması: Belediyenin önünde iki seçenek var

Ankara’nın Disneyland’ı olması hedeflenerek yapılan Ankapark, davalık olmuştu.

Ankapark’ın dava süreci devam ederken mahkeme tarafından şimdi kesin bir karar verilmedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile işletmeci firma ortasında süren dava nedeniyle kapalı kalmaya devam eden parkın geleceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Bakan Kurum’dan Ankapark açıklaması

Ankapark ile ilgili belediyeden rastgele bir resmi açıklama yapılmazken, Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Bitlis’te iştirak sağladığı Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni’nde konuya değindi.

Bakan Kurum, sorunun sadece “Ankapark meselesi” olmadığını söz etti.

AA’nın haberine nazaran; Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin önünde iki seçeneğin olduğunu belirten Murat Kurum, mevzunun sonuna kadar tapikçisi olacaklarını söyledi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaptığı konuşmada şu tabirlere yer verdi;

“Bu problem, bir zihniyet meselesidir”

“Bu sorun yalnızca bir Ankapark sıkıntısı değildir. Bu bir zihniyet sorunudur, CHP zihniyeti sorunudur.

Üzülerek görüyoruz ki Ankara Büyükşehir Belediye Lideri da CHP zihniyetine çok kolay intibak etmiş; bu zihniyetin kodlarına, geleneklerine, tarihine o da mahkûm olmuştur.


Belediyenin önünde iki seçenek var

Şimdi Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin önünde iki seçenek var. Ya geçmişi, mahkeme süreçlerini, park ile ilgili yersiz tartışmaları, toplumsal medya algı çalışmalarını bir kenara bırakacaksınız. Ankaralı kardeşlerimizin isteğiyle yapılan bu projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunacak, binlerce Ankaralı gencimize istihdam sağlayacaksınız. Burayı yükselen Ankara’mızın en güzide yerlerinden biri haline getireceksiniz. Ya da yeniden her fırsatta gerisine sığındığınız engelleniyoruz palavrasına sarılacak, burayı bir çöküntü alanı olarak bırakacaksınız.


“Sorularımızın yanıtlarını milletimiz üzere merakla bekliyoruz”

Şimdi soruyorum. Bu iki seçenekten hangisini tercih edeceksiniz? Bu alanı yüz binlerce Ankaralı’nın hizmetine mi sunacaksınız? Yoksa 3 yıldır olduğu üzere burayı çürümeye mi terk edeceksiniz? Burayı, bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da siyasi ikbaliniz için bir materyal olarak kullanmaya devam mı edeceksiniz?

Biz bu sorularımızın karşılıklarını milletimiz üzere merakla bekliyoruz. Bunun sonuna kadar da takipçisi olacağız.

“Hiçbir alanın sahipsiz kalmasına asla müsaade etmedik”

Açık ve net söylüyorum. Biz bugüne kadar Bitlisimizde, İstanbulumuzda, Ankara’mızda, 81 vilayetimizde hiçbir alanın sahipsiz kalmasına asla müsaade etmedik, bundan sonra da müsaade etmemizi kimse bizden beklemesin!”


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*