Nükleer santral karıştı

Mersin’de inşaatı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde işçiler arasında çıkan taşlı-sopalı kavgayı jandarma güçlükle önledi. Akkuyu Nükleer AŞ’den yapılan açıklamada kavgaya neden olan kişilerin gözaltına alındığı ve iki kişinin hafif yaralandığı belirtildi.

Mersin’in Gülnar ilçesindeki Büyükeceli Mahallesinde inşaatı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin şantiyesinde işçiler birbirine girdi.

İddiaya göre Aydıner ve Sinerj isimli taşeron şirket elemanları, kendilerine ait malzemeler yüzünden tartıştı. Tartışma bir anda büyüyerek kavgaya dönüştü.

Demir, tahta, sopa ve taşların kullanıldığı kavgayı, güvenlik elemanları ile jandarma güçlükle önledi.

AKKUYU NÜKLEER AŞ’DEN AÇIKLAMA

Akkuyu Nükleer AŞ, konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Akkuyu NGS şantiyesinde bugün taşeron şirketlerin iki çalışanı arasında, bir grubun da desteklediği gerginlik yaşandığı belirtildi.

Güvenlik görevlileri ve jandarma ekipleri tarafından olaya anında müdahale edildiği bilgisine yer verilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;

“Yaşanan gerginlik kontrol altına alınmıştır. Olaya sebep olan kişiler gözaltına alınmış olup iki kişinin hafif şekilde yaralanmasına neden olan olayla ilgili soruşturma sürmektedir. Akkuyu Nükleer AŞ’nin güvenlik birimi, olayın soruşturmasını gerçekleştiren makamlara gerekli tüm desteği sağlamaktadır. Yaşanan durum Akkuyu NGS şantiyesindeki çalışma programını etkilememiştir, tüm çalışmalar her zamanki gibi devam etmektedir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*