Okan Buruk ayrılığı duyurdu! Diagne ve Morutan…

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Sigma Olomouc maçının akabinde konuştu. Oyun ismine yeterli sinyaller aldıklarını belirten Buruk, Mbaye Diagne ve Olimpiu Morutan’ın ayrılığını doğruladı. Galatasaray Lideri Dursun Özbek ise transfer bildirisi verdi.

Galatasaray, Avusturya kampındaki üçüncü hazırlık maçında Çekya’nın Sigma Olomouc ekibini 2-0 yendi.

Karşılaşmanın akabinde teknik direktör Okan Buruk, çaba ve grubun son durumu hakkında konuştu. Grup oyunu olarak uygun sinyaller aldıklarını belirten Buruk, şunları kaydetti;

Yunus Akgün’e övgü

“Çalışma tempomuzu tamamladığımızda çok güçlü bir Galatasaray grubu ortaya çıkaracağız. Sergio Oliveira laktak testinde başka oyunculara yakın çıktı. Gruba alışacak, güzel sinyaller aldık. Yunus Türk futbolunun en değerli oyuncularından biri olacak. Akademiden oyuncuları oynatmaya devam edeceğiz.”

Diagne ve Morutan sözleri

“Diagne kendini kanıtlamış bir oyuncu. Bizimle daima çalıştı. Oynaması gerekiyordu, kendisi de biz de bu türlü bir karar verdik. Kendisine muvaffakiyetler diliyorum. Morutan’ın da daima oynaması gerekiyor. Kendisini geliştirmesi için gerçek olanın bu olduğuna karar verdik. Galatasaray’a daha güçlü döneceğine inanıyoruz. Yakın görüştüğümüz oyuncular var. Her bölgede kaliteli oyunculara muhtaçlığımız var. İnşallah elimizdeki ve gelecek olan oyuncular düzgün bir mozaik oluşturacak.”

Dursun Özbek’ten transfer mesajı

Lider Dursun Özbek de maçın akabinde açıklamada bulundu. Özbek, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Takım giderek gelişiyor. Hazırlık devri çok âlâ devam ediyor. Bilhassa maçın ikinci yarısındaki oyunumuz çok yeterliydi. Mustafa Muhammed üçüncü golü kaçırdı. Ben kadronun oyunundan mutluyum. Bilhassa taraftarımıza teşekkür ediyorum. Onlar için ayrılan tribün büsbütün dolu. Onların takviyesi performansımızı arttırıyor.” 

“Yeni dönem için en uygun kadroyu kuracağız”

“Zaten bu hazırlık çalışmaları onu da gösteriyor. Eksiklerimizi telafi etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Teknik takım ve idare şurasındaki arkadaşlarım mevzunun üzerine eğilmiş vaziyette. Yeni dönem için en yeterli kadroyu kuracağız. Âlâ bir dönem geçireceğimizi umut ediyorum.”

“Yunus ve Emin Galatasaray’ın büyük bir kazanımı”

 “Yunus bir gol ve bir asistle oynadı. Olağanüstüydü. Emin de çok hoş, yanlışsız oynadı. Galatasaray’ın büyük bir kazanımıdır.” 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*