Oppenheimer, 2023’ün en iyi hasılat yapan dördüncü filmi oldu

Oppenheimer ABD’de 285,2 milyon dolar ve diğer ülkelerde 432,6 milyon dolar olmak üzere toplam 717,8 milyon dolar hasılat elde ederek 100 milyon dolar olarak açıklanan bütçesinin çok ötesine geçti.

Oksijen’de yer alan habere göre, film bu hafta sonu ABD’de 10,6 milyon ve diğer ülkelerde 32 milyon dolar olmak üzere toplam 42,6 milyon dolar hasılat elde etti. Filmin ABD dışındaki en büyük pazarları ise 121 milyon dolardan fazla bilet satışı gerçekleştiren Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa yer alDI.

Bu gişe başarısı, R rated bir film olan Oppenheimer’ı Fast X ve Spider-Man: Across the Spider-Verse’ü geride bırakarak bu yıl dünyada en çok gişe yapan dördüncü film haline getirdi. Oppenheimer ayrıca bu yıl dünyanın en yüksek hasılat yapan 10 filmi arasına giren tek R rated film oldu. Oppenheimer’ın yükselişinden önce en yüksek gişe hasılatı elde eden film Chad Stahelski’nin Keanu Reeves’le başrolünü paylaştığı John Wick 4’tü.

Oppenheimer ayrıca Christopher Nolan’ın bilim kurgu draması Interstellar’ı geçerek yönetmenin Inception, The Dark Knight ve The Dark Knight Rises’ın ardından dünya çapında en çok hasılat yapan dördüncü filmi olmaya hazırlanıyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx