Ormanlara giriş yasaklanınca Ulusal Park doldu taştı

Aydın Valiliği’nin aldığı kararla ormanlara girmek, piknik yapmak, çadır kurmak yasaklanınca Kuşadası’ndaki Dilek Yarımadası Kalamaki Ulusal Parkı tatilcilerin akınına uğradı.

Aydın Valiliği yangınları önleyici önlemler çerçevesinde vilayet genelinde belirlenen ormanlık alanlara müsaadesiz girişlerin 31 Ekim 2022 tarihine kadar yasaklandığını, kurallara uymayanlara ise cezai süreç uygulanacağını duyurmuştu.

Kuşadası’ndaki Dilek Yarımadası Kalamaki Ulusal Parkı yasak dışında bırakıldı. Tatil için Kuşadası’nda bulunan binlerce kişi araçlarıyla sabahın erken saatlerinden itibaren tabiat mükemmeli Ulusal Park girişinde kuyruklar oluşturdu.

ARAÇ GİRİŞLERİNE KAPATILDI

Kilometrelerce uzayan kuyruktaki araçların denetimli bir halde alındığı Ulusal Parka, saat 14.00’dan sonra araç girişlerinin durdurulduğu duyuruldu.

Milli Park Müdürlüğü’nün toplumsal medya hesapları ve yol kenarlarına konulan ihtar levhalarıyla giriş kısıtlaması şu tabirlerle duyuruldu: Ulusal Parkımız çok yoğunluk sebebiyle, bugün saat 14.00 prestiji ile araç girişine kapatılacaktır. Yalnızca toplu taşıma araçları, engelli vatandaşlarımız, şehit yakını ve gazilerimiz giriş yapabilecektir. Ziyaretçilerimizin toplu taşıma araçlarını kullanmalarını değerle bildiririz!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*