Pilatese başlamak için 5 kritik neden! Yararlarını okuyunca sonraki gün pilatese başlayacaksınız

Başlangıçta “Kontroloji” olarak isimlendirilen Pilates, günlük aktiviteleri ve geçim kaynaklarını düzgünleştirmek için tasarlanmış bir tüm beden antrenman usulüdür. Çekirdek çalışmaya vurgu yapılsa da, tek başına çekirdek güç kesin gaye değildir. Bunun yerine, bedendeki işlevsel ve sürdürülebilir hareket kalıplarını geliştirmek için bu çekirdek gücü kullanmak hedeftir.

Pilates, tüm bedeninizin genel yapısını hizalar ve eklemlerini dayanaklar. Kolay üzere görünen şeyler, âlâ bir biçimde gerçek yapıldığında aldatıcı bir halde zorlayıcı ve inanılmaz derecede tesirli olabilir. Pilates, kas istikrarı ve ince ayar nöromüsküler kalıplar yoluyla optimum güç yaratan düşük tesirli bir idmandır.

Tutarlı bir Pilates uygulamasından elde edilen optimal güç, rijit değildir, gücü hareketlilik ve esneklikle istikrarlar. Günlük aktivitelerinizde daha fazla özgürlük, güç ve daha az acı ile hareket etmenize ve nefes almanıza yardımcı olur.

PİLATESİN 5 FAYDASI

1. ÇEKİRDEK GÜCÜNÜ ARTIRIR

Pilates, tüm hareketlerin kaynaklandığı bedenin merkezi olan çekirdeğe yaptığı vurguyla ünlüdür. Çekirdek, güçlendirildiğinde ve büküldüğünde bedeni destekleyen ve stabilize eden gövdeyi çevreleyen tüm kaslardır. Pilates, çekirdek gücünü ve fonksiyonunu geliştirir. Core kuvveti, sırt ve kalça ağrısını azaltmada, pelvik taban disfonksiyonunu azaltmada kıymetli bir faktördür ve patlayıcı hareketin türediği alandır, hasebiyle “güç merkezi” takma ismidir.

2. DURUŞU İYİLEŞTİRİR

Pilates, tüm bedenin hizalanmasına, eklemlerdeki ülkü hareket aralığına ve tüm aksi kasların istikrarına odaklanır. Uyumunuza farkındalık getirerek ve ihmal edilen postural kasları güçlendirerek duruşu iyileştirir

3. SIRT AĞRISINI AZALTIR

Pilates, daha derin karın kaslarını ve pelvik tabanı hem büzülmeyi hem de gevşetmeyi maksatlar. Bu kaslar, organları kaldırmak ve desteklemek ve sırtı korumak ve stabilize etmek için bir takviye üzere çalışır.4. YARALANMALARI ÖNLER

Pilates bedenin kaslarını ne gevşek ve zayıf ne de sıkı ve katı olmayacak formda istikrarlar. Çok gevşek ve zayıf yahut çok sıkı ve sert olan kaslar, bedeni yaralanmaya karşı daha hassas hale getirebilir. Pilates, dinamik güç geliştirmeye odaklanır, bu da hareket ederken eklemlerinizi daha düzgün destekleyebileceğiniz ve stabilize edebileceğiniz manasına gelir. Araştırmalar, pilatesin sporda yaralanma riskini azaltmak için tesirli bir sistem olduğunu ileri sürdü.

5. ENERJİYİ ARTTIRIR

Pilates, nefese odaklanarak kardiyorespiratuar kapasiteyi geliştirir. Bu, yeterli hissettiren hormonları, oksijen akışını ve kan deveranını uyarır. Pilates tüm bunları başarır ve düşük tesirli tabiatı nedeniyle nadiren yorgun hissetmenizi sağlar. Bunun yerine, size bir güç artışı sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*