Sabah yazarı Tuna, Yeni Şafak yazarı Ünal’ı isim vermeden hedef aldı: Asıl hedefinin Erdoğan olduğu ortaya çıktı

Sabah yazarı Salih Tuna, Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal‘ın eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ı eleştirdiği yazısına istinaden, Ünal’ın ismini kullanmayarak, kendisini “Zat-ı muhteremin Sayın Berat Albayrak’la nasıl bir takıntısı varsa, bitmek bilmiyor” ifadeleriyle eleştirdi.

Tuna, bugün kaleme aldığı yazısında, asıl hedefin Berat Albayrak değil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu savunarak, şunları iddia etti:

15 Temmuz direnişini hafızalarda diri tutmak için okunan selalar ile kafayı bozdu. Sonra da bir blok yazısından ‘Penguen örgütü’ üretip, ‘Penguen yeni FETÖ’dür’ diyecek kadar kaptırıp gitti. Gelgelelim, ‘Penguen örgütü’ tesmiye ettiği ajansı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret edip sahiplenince, zat-ı muhterem suspus olmak zorunda kaldı. Davutoğlu da firari FETÖ’cülerle ağız birliği içinde ‘Penguen’in başı Erdoğan’dır’ demeye başlayınca, ‘Penguen şamatasının’ hedefinin Sayın Erdoğan olduğu dımdızlak ortaya çıktı.

Ne olmuştu?

Yeni Şafak yazarı Ünal, 9 Haziran 2023 tarihli yazısında, Berat Albayrak’ın ekonomi politikalarını eleştirerek, “Türkiye’yi soktukları maceranın faturası çok ağır” demişti.

Ekonomideki yeni hamlelere atıfta bulunarak, bu hamleleri savunurcasına ifadeler kullanan Ünal, yazısının devamında, “Zararın neresinden dönülse kâr” diyen Ünal, “Umarız rasyonellik kesintiye uğramadan devam eder. Esasen Türkiye’nin kısa ve orta vadede başka seçeneği de yok” ifadelerine yer vermişti.

TIKLAYIN | Yeni Şafak yazarından Berat Albayrak’a: Türkiye’yi soktukları maceranın faturası çok ağır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir