Sevag Balıkçı’nın babası, oğlunun ölüm yıl dönümünde vefat etti

Batman’da 2011 yılında askerlik yaparken öldürülen Sevag Balıkçı’nın babası Garbis Balıkçı vefat etti. Garbis Balıkçı’nın oğluyla aynı gün öldüğünü duyuran gazeteci Aris Nalcı, “Çok çektirdi bu anne babaya bu dünya. Kalkamadı Garbis Ahparik bugün yatağından. Son nefesini verdi. Oğlunu kaybettiği günün yıldönümünde bu kez anmaya gidemedi. Şimdi Ani kuyrikin her zamankinden daha çok bizlere ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Sevag Balıkçı, Ermeni Soykırımı’nın 96’ncı yılında, 24 Nisan 2011 tarihinde, zorunlu askerliğini yaparken Batman’da Kıvanç Ağaoğlu’nun silahından çıkan kurşunla, tezkeresine 20 gün kala öldürülmüştü. Katil Kıvanç Ağaoğlu’na ‘olası kastla öldürmek’ suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezası verilmişti.

Agos’un aktardığına göre Sevag Balıkçı, ölümünün 11’inci yılında mezarı başında anıldı. Anmaya Sevag Balıkçı’nın babası Garbis Balıkçı’nın bu sabah hayatını kaybetmesi nedeniyle ailesi katılamadı. Şişli Ermeni Mezarlığı’nda düzenlenen anmaya HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Rakel Dink, Arat Dink, Nor Zartonk inisiyatifi ve Balıkçı’nın yakınları katıldı. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*