Sokak hayvanlarını besledikleri için katledilen ailenin adalet arayışı sürüyor: Cinayet planlı mı?

İZMİR – İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan Nafiz Gürman Mahallesi’nde yaşayan Yahya Köşek, eşi Meryem Köşek ve iki çocuk annesi kızları Funda Güçlü, sokak hayvanlarını besledikleri için 10 Haziran günü komşuları Ali İhsan Kılıç tarafından 28 kurşunla katledildi. Üç kişinin üzerine kurşun yağdıran Kılıç, olayın akabinde gözaltına alınarak tutuklandı. Kılıç, emniyetteki tabirinde komşuları ile sokak köpekleri yüzünden tartışma yaşadıklarını belirterek, o esnada şekeri yükseldiği için katliam anlarını hatırlamadığını sav etti.

CİNAYET PLANLI MI?

Olaya ait geçtiğimiz haftalarda ise yeni bir gelişme yaşandı. Soruşturmanın kapsamını genişleten İzmir Cumhuriyet Savcılığı, Ali İhsan Kılıç’ın ağabeyi Mehmet Kılıç’ın da cinayete dahil olduğunu belirledi. Ulaşılan imgelerde olay esnasında Mehmet Kılıç’ın, katliamı yapan kardeşi Ali İhsan Kılıç’a şarjör verdiği görüldü. Gözaltına alınan Mehmet Kılıç, 4 Temmuz günü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaşanan son gelişme cinayetin planlı olduğu tarafındaki kuşkuları arttırdı.

MEHMET KILIÇ OLAYDAN 10 GÜN EVVEL KAÇAK SİLAH ARAMAYA BAŞLAMIŞ

Ailenin avukatı Senem Demirel Acar da olayın planlı olduğunu düşündüklerini söz etti. Evrakta şahit beyanları olduğunu lakin şimdi detaylı dinlenmeyen şahitler da bulunduğunu belirten Acar, tutuklanan ağabey Mehmet Kılıç ile ilgili ayrıntılara ise dikkat çekti. Acar, şunları kaydetti;

“Polis birinci başta vuran kişi imgelerden aşikâr olunca ve kabahatini kabul edince onu almış ve belgeyi kapatmış. Farklı açıdan çekilmiş öteki bir manzara elde ettik. Olay yerinde kamerada görünen bayanlar var. Onlar dinlenmemişti. Sokaktaki komşular dinlenmemişti. Evrakta bir tek görüntüyü çeken minibüsçünün beyanı var. Şahitler dinlendikten sonra Mehmet Kılıç’ın kardeşine şarjör verdiği tespit edildi. Anne ile babayı vurduktan sonra Ali İhsan Kılıç, Mehmet Kılıç’ın bahçesine gidiyor. Bahçe kapısından Mehmet Kılıç çıkarak şarjör veriyor. Şahit beyanlarında da ‘Ondan şarjörü aldı, silaha taktı sonra gidip Funda’yı da vurdu’ formunda tabir var. Öbür bir şahidin tabirinde ise olaydan yaklaşık 10 gün evvel Mehmet Kılıç silah aramaya başlıyor. Etrafa ‘Bana pak kaçak bir silah bulabilir misiniz?’ diye soruyor. Yani Mehmet Kılıç silah bulmaya çalışıyor. Silah aramasından 10 gün sonra da bu olay gerçekleşiyor”

‘VİCDAN SAHİBİ OLAN HERKESİN AİLENİN GERİSİNDE DURMASI GEREKİYOR’

Tüm hassas insanları Köşek ailesinin adalet arayışına sahip çıkmaya davet eden avukat Acar, “Bu beşerler hiçbir cürmü günahı olmadan yalnızca merhametli, vicdanlı oldukları için öldürüldüler. Bu insanların gerisinde durmak gerekiyor. Vicdan sahibi olan herkesin bu insanları kendi aileleri üzere görüp artlarında durmaları gerekiyor. Her şeyden evvel ferdi silahlanmanın önüne geçilmesi gerekiyor. Sokak hayvanlarını maksat gösteren birtakım uygulama ve programlar var. Sokak hayvanlarının çoğunlukta olduğu yerleri gösteren uygulamalar. Silahlanmaya teşvik eden kümeler var. Bunların önüne geçilmelidir” diye belirtti.

‘EŞİ ‘HEPSİNİ VUR, HEPSİNİ ÖLDÜR’ DİYE BAĞIRIYORDU’

Ailenin adalet arayışı ise sürüyor. Ataktan talih yapıtı kurtulan Filiz Köşek, katliamı şu sözlerle anlatıyor;

“Sokak hayvanlarını beslediler diye üç canım birden alındı. Sokak ortasında vahşice katledildiler. Ne için? Sokak hayvanlarını besledikleri için. Benim üç nefesim birden kesildi. Bu hatası işleyen Ali İhsan Kılıç’tır. Onun kabahat ortağı Mehmet Kılıç ve oğlu K.K’dir. İkisi de olay yerinde. Hatta Mehmet Kılıç’ın eşi N.K. de olay yerinde. Benim annem, babam, ablam vurulduğunda eşi oradan ‘Hepsini vur, hepsini öldür’ diye bağırıyordu. Ali İhsan Kılıç silahtaki mermiler bittikten sonra üç kere doldurmaya gidiyor. Dolu şarjörü veren Mehmet Kılıç’tır. İmgelerle de sabittir”

‘ADALET YERİNİ BULSUN’

Cinayete ortak olan herkesin cezalandırmasını istediğini vurgulayan Köşek, “Olay yerinde annem, babam, ablam can çekişirken K.K. Gelip ‘Daha gebermediniz mi?’ diyerek üzerlerine tükürüyor. Bu bir cürüm değil mi? K.K ve N.K. neden dışarıdalar? Lütfen çığlığımıza kulak verin. Ablamın çocukları da benim çocuklarım da bu olaya şahit oldular. Travma yaşıyoruz. Lütfen çığlığımıza kulak verin. Tüm hatalılar cezalarını çeksin. Adalet yerini bulsun” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*