Sonbahara ilk adım

Fulya Tanyol- Şehir hayatında olanlar için henüz daha yazda gelmedi diyebilirsiniz. Tatil dönüşü insanlar kış ayı için alışverişe başladılar bile. Birçok marka sonbahar için mağazalarda yerini almaya başladı bile. Mevsimsel hırkalar, kargo pantolonlar hatta anorak botlar bile vitrinlerde. Sezonun öne çıkan trendlerinden en dikkat çekeni ise desenler… Bakalım bu sezon bizleri neler bekliyor?

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE

PUANTİYE

Geçmişin esintilerini günümüzde görmek benim gibi birçok insanın da yüzünü gülümsetiyordur. Sonbahar sezonunda bizleri desenlerde puantiye bekliyor! Eski fotoğraflara bakıp, iç geçiriyorsanız eğer üzülmeyin. Çünkü puantiye tekrar en trendler arasındaki yerini alıyor. Puantiyeli parçaları stilinizde kullanmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz, fakat aksine çizgili detaylardan daha da kolaydır. Çünkü küçük detaylardan doğan bir desen olduğundan istediğiniz gibi rahatça tamamlayabilirsiniz. Özellikle irili ufaklı farklı desenlerden oluşan puantiye alt üst takımlar, bu sezonun en trend parçası.

İSTEK LİSTESİ: EN HİT PARÇA

Herkesin bir ‘Wish List’i olur. Bu sezon bu istek listesi anlamına gelen Wish List’te en çok istenilen parça Balenciaga markasına ait led ışıklı bir güneş gözlüğü! Son üç yıldır yaptığı tasarımlarla adından söz ettiren Balenciaga, moda dünyasında tasarladığı parçalarla da farkını ortaya koyuyor! Yanındaki logosu renk değiştiren bu gözlük için şimdiden koskoca bir liste var bile. Benim de istek listemdeki en önemli parça şu an bu!

BAUBLEBAR TOKALAR

Aksesuarda bu sezon dikkat çeken en büyük detay tokalar. Toka trendi o kadar ön plandaki büyük markalar bile kendi koleksiyonlarına toka ekledi. 90’lar ruhunun vazgeçilmezi bar tokalar son dönemde sokak modasının vazgeçilmez aksesuarı haline dönüşmüş durumda. Çocukluk dönemimizde sadece önümüze düşen saçları bir arada tutmak için yardımcımız olan bu tokalar, 2022’de büyük değişim geçirerek, geri döndü. Henüz bir klips tokası seti almadıysanız olabildiğince renkli seçimler yapmanızı öneririz. Özellikle birçok tokayı bir arada takmakta sezonun en trend ipucu!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*