THY’den yeni hizmet: Yolcular için internet uygulaması başlıyor

Türk Hava Yolları başlattığı ‘kapıdan kapıya’ sistemiyle yolcularına seyahatlerinin her anında kesintisiz internet hizmeti sunacak. Şu anda 131 uçağında sistemi devreye alan şirket, sistemi filosunda internet hizmeti sunduğu öteki uçaklara da kademeli olarak uygulayacak. Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında sunduğu internet hizmetini güçlendiriyor. 2011 yılından beri yolcularına uçak içinde internet hizmeti sunan şirket, ‘kapıdan kapıya’ internet hizmetiyle yolcularına seyahatlerinin her anında kesintisiz internet hizmeti sunacak. Daha evvel uçak 3 bin metreye yükseldiğinde faal olan internet servisi, yeni sistemle uçağın kapısının kapandığı anda başlayıp, varış meydanında kapı açıldığı ana kadar kesintisiz verilecek.

131 UÇAKTA DEVREYE ALINDI

Mayıs ayı sonu prestijiyle kapıdan kapıya sistemini 74’ü dar, 57’si geniş gövde olmak üzere toplam 131 uçağında devreye alan THY, bu sistemi filosunda internet hizmeti sunduğu başka uçaklara da kademeli olarak uygulayacak.

YENİ TEKNOLOJİLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ

THY İdare Heyeti ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat, yeni sunulan hizmet ile ilgili olarak “Dünyada en çok ülkeye uçan ve memleketler arası temasları en kapsamlı formda sağlayan havayolu olarak internet kapsama alanımızı genişletmekten memnunluk duyuyoruz. Bulutların üzerinde, konuklarına sırf yer kürenin değil sanal dünyanın imkanlarını da en uygun halde sunan havayolu olmak için yeni teknolojiler üzerinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.