ASAT’tan Altıntaş Bölgesine 150 milyon TL’lik proje

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü yapı ve nüfus yoğunluğundaki artışa paralel olarak Aksu ilçesi Altıntaş bölgesinde 120 kilometrelik kanalizasyon hattı kazandıracak. 120 kilometrelik kanalizasyon hattının öncelikli olan 30 km’si için sözleşme imzalandı. 150 milyon TL yatırım bedelli bir proje ile Altıntaş bölgesi 30 kilometrelik kanalizasyon hattıyla Lara Atıksu Arıtma Tesisine bağlanacak.

Aksu ilçesi Altıntaş Mahallesindeki yapı ve nüfus yoğunluğundaki artışa paralel olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından ilgili bölgeye ait güncel imar planına göre kanalizasyon hatları projelendirilme çalışmaları için 7 Ocak 2022 tarihinde ihale süreçleri başlatıldı. Altıntaş Mahallesi’nde yapılacak kanalizasyon çalışmaları ve yatırımlarında kullanılmak üzere bölgeye ait kırmızı kot kesin projesi ve yol projeleri (plan ve profil) göz önüne alınarak yürütülen Altıntaş Bölgesi Kanalizasyon Projelendirme çalışmaları 24 Mart 2023 tarihinde tamamlandı.

120 KM KANALİZASYON HATTI

Bu çerçevede, Altıntaş Bölgesi Kentsel Dönüşüm Alanına ait havzada toplam 120 km’lik kanalizasyon hattı projelendirildi. ASAT Genel Müdürlüğü tarafından proje doğrultusunda; hali hazır durumda yolları açılmış olan ve kanalizasyon şebekesi için mansap şartını sağlayacak kollektör hattı ile bağlantılı yerleşim bölgelerine hizmet verecek şebeke ve Lara Atıksu Arıtma Tesisi’ne bağlantı için 300mm – 400 mm- 500 mm- 600 mm- 800mm -1000 mm çaplı kollektör hattı olmak üzere toplam 30 km’lik kanalizasyon hattı için de ihale süreçleri tamamlandı. Yatırım bedeli yaklaşık 150.000.000 TL olan proje için 13.12.2023 tarihinde sözleşme imzalandı. Çalışmaların kısa sürede başlaması hedefleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx