Bahar Candan ve Nihal Candan’ın İfadeleri Ortaya Çıktı: “Para Dolu Çanta ve Helikopter Photoshop’tu”

Suç örgütüne üye olmak ve kara para aklamak suçlarından gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen Bahar Candan ve Nihal Candan’ın emniyet ve savcılıkta verdikleri ifadeler ortaya çıktı. 

Bahar Candan sosyal medya hesabından paylaştığı para dolu çanta ve helikopter fotoğrafı ile ilgili olarak da “Onlar photoshop” dedi. 

İşte Bahar Candan ve Nihal Candan’ın ifadelerinin detayları… 

Sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan kardeşler suç örgütüne üye olmak, kara para aklamak suçlarından salı sabahı gözaltına alındı. İki gün emniyette kaldılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildiler.

Candan kardeşlerin emniyet ve savcılıkta verdikleri ifadelere Kanal D haber ulaştı. Bahar Candan, çetenin mağdurları ikna ettiği yemekli toplantılara ablası ile birlikte 10 bin TL karşılığında reklam yüzü olarak katıldığını söyledi. Yemek masalarında suç işlendiğini bilmediğini iddia etti.

Bahar Candan, ablası Nihal Candan ile birlikte suç örgütü vitrinine para kasası oldukları iddialarını reddetti.

Bahar Candan sosyal medya hesabından paylaştığı para dolu çanta ve helikopter fotoğrafı ile ilgili olarak da “Onlar photoshop” dedi.

Bahar Candan, kendini “Lüks bir yaşantım yok” diye savundu. İdolünün zenginler olduğunu, zengin gibi görünmeye çalıştığını, böyle davranmanın onu çok ama çok mutlu ettiğini söyledi.

Bahar Candan, çete lideri Onur Apaydın ile olan bağlantısıyla ilgili soruya “Adını Kaan olarak biliyordum, meğerse bu yalanmış, gerçek ismi Onur Apaydınmış, ablamın sevgilisiydi ilişkileri bir yıl sürdü, sonra benimle görüşmeye başladı, beraber yemeğe de çıktık, keşke onu hiç tanımasaydım” savunması yaptı.

Nihal Candan da kardeşi gibi benzer bir ifade verdi. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyip sevgilisi olan çete lideri Onur Apaydın’ın kendisini kandırdığını söyledi. Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen Bahar, Nihal Candan ile diğer şüpheli tutuklandı. Nihal Candan mahkeme salonundan çıktıktan sonra adliye koridorunda “Cezaevine gitmek istemiyorum lütfen” diye hüngür hüngür ağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx