Bu Hafta 10 Altcoin Kilit Açacak: İşte Tarihler ve Olacaklar!

Token Unlocks verilerine göre, bu hafta çeşitli altcoinlerde önemli sayıda kilitli token piyasaya sürülecek. 5 Haziran ve 11 Haziran tarihleri arasında piyasaya sürülmesi planlanan yaklaşık 20 milyon dolar değerindeki kilitli token ile piyasa katılımcıları kripto para dünyası üzerinde potansiyel etkiler bekliyor. İşte detaylar…

Unlock’un kripto para alanında önemi nedir?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi token kilidinin açılması, kripto para projelerinde daha önce kısıtlanmış veya kilitlenmiş tokenlerin alım satım veya transfer için kullanılabilir hale geldiği süreci ifade eder. Kilitleme dönemlerinde tokenlar, anında satışı önlemek için proje ekipleri veya ilk yatırımcılar tarafından tutulmakta. Kilitleme süresi sona erdiğinde tokenlar “açılır” ve serbestçe alınıp satılabilir ya da transfer edilebilir. Token kilitlerinin açılması, satış baskısı yaratma riski taşıyor. Bu da token fiyatını ve piyasa duyarlılığını etkileme riskine işaret ediyor. Yani bu gelişmeler, piyasayı etkileyebiliyor.

Bu altcoin projeleri için unlock süreci başlıyor

Piyasa katılımcıları, kripto para değerleri ve piyasa dinamikleri üzerindeki potansiyel etkilerini ölçmek için token kilit açma etkinliklerini yakından takip eder. Aşağıdaki altcoinlerin ve ilgili token miktarlarının kilidinin açılması beklenmekte:

  • Galxe (GAL): Bugün saat 15:00’te, toplam arzın yüzde 0,2’sini oluşturan 550 bin dolar değerinde yaklaşık 416 bin GAL tokenı piyasaya girecek.
  • Tornado Cash (TORN): 6 Haziran saat 06:30’da, toplam arzın yüzde 1,75’ini temsil eden 683 bin dolar değerinde 175 bin TORN tokenı açılacak.
  • dYdX (DYDX): 6 Haziran saat 18:00’de, toplam arzın yüzde 0,65’ini oluşturan 14 milyon dolar değerinde 6,5 milyon DYDX token’ının önemli bir sürümünün yapılması planlanıyor.
  • Hashflow (HFT): 7 Haziran saat 03:00’te, toplam arzın yüzde 0,32’sini temsil eden 1,5 milyon dolar değerinde 3,2 milyon HFT token’ının kilidi açılacak.
  • Euler (EUL): 7 Haziran saat 20:12’de 273 bin dolar değerinde 143 bin EUL tokenı piyasaya sürülecek ve toplam arzın yüzde 0,52’sini oluşturacak.
  • Hop Protocol (HOP): 9 Haziran saat 09:30’da, toplam arzın yüzde 2’sini oluşturan 1,5 milyon dolar değerinde 20 milyon HOP tokenının önemli ölçüde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Projenin dYdX’e kıyasla daha düşük değerine rağmen, arzının yüzde 2’sinin serbest bırakılmasının fiyatı üzerinde daha önemli bir etkiye sahip olacağı tahmin ediliyor.
  • Moonbeam (GLMR): 10 Haziran saat 03:00’te, toplam arzın yüzde 0,3’üne tekabül eden 850 bin dolar değerindeki 3 milyon GLMR tokenının kilidi açılacak.
  • 1inch (1INCH): 10 Haziran günü saat 11:00’de, toplam arzın yüzde 0,001’ini temsil eden 7 bin dolar değerinde 21 bin 1INCH token’ın piyasaya sürülmesi planlanmakta.

Yukarıdaki tokenlere ek olarak, Sweatcoin (SWEAT) her gün 21 bin dolar değerinde coini piyasaya sürecek. Diğer yandan GMX (GMX) günlük 22 bin dolar değerinde 416 tokenin kilidini açacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir