OnlyFans kapanıyor mu? CİMER’e şikayet kampanyası başladı

Sosyal medyada OnlyFans’in kapatılması için yeni bir kampanya başlatıldı. Popüler yetişken içerik platformunu CİMER’e şikayet eden kullanıcılar, ahlak ve aile yapısını tehlikeye attığını dile getirdiler. Henüz resmi bir açıklama gelmemişken, sosyal medyadeki tepkilerin çığ gibi büyüdüğünü belirtelim.

“OnlyFans kapatılsın” tepkisi çığ gibi büyüyor

+18 içeriklere yer vermesiyle bilinen OnlyFans, son zamanlarda Türkiye’nin gündeminden düşmüyor. Bazı kullanıcıların aile üyelerini platformda paylaştığının iddia edilmesinin ardından Twitter’dan oldukça yoğun tepki geldi.

Bu tepkilerin ardından OnlyFans, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) platformuna şikayet edilmeye başlandı. Hatta bunun için şikayet kampanyası oluşturan kullanıcılar, platforma yasaklamaya veya sert tedbirlerin uygulanmasını istiyor.

Twitter’dan yapılan paylaşımlarda OnlyFans isimli platform başta olmak üzere bu gibi platformların hepsine erişim engeli getirilmesi talep edildi. Yetişken içerik platformunun ayrıca toplumu kolay para kazanma konusunda teşvik ettiği dile getirildi.

Henüz konuyla ilgili CİMER’den veya yetkili kuruluşlardan açıklama gelmiş değil. Ancak tepkilerin sosyal medyada günden güne büyüdüğünü düşünürsek tedbir adımı atılması olası görünüyor.

Bu durum OnlyFans ile ilgili yaşanan ilk sorun değil. Daha önce Merve Taşkın isimli sosyal medya fenomeni son dönemde yetişkinlere yönelik yaptığı paylaşımlar ile gündeme geliyordu. Ünlü isim, paylaştığı fotoğraflardan dolayı kendisine müstehcenlik suçlamasıyla dava açıldığını bildirdi. Ancak davanın düştüğünü ve Taşkın’ın salındığını belirtelim.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir