Yalçın Dümer Yıllar Sonra Hülya Avşar Hakkında İlginç Bir Gerçeği İtiraf Etti

Bundan tam 33 yıl önce beyazperdede yayınlanan Hasan Boğuldu filminde, Hülya Avşar ile birlikte kamera karşısına geçen Yalçın Dümer ilginç açıklamaların altına imza attı. Katıldığı bir televizyon programında 1990 yapımı filmin setinde yaşadıklarından bahseden Dümer, Avşar hakkında dikkat çeken bir itirafta bulundu.

Hülya Avşar ve Yalçın Dümer’in başrolünde olduğu “Hasan Boğuldu” filmi bundan 33 yıl önce seyircisiyle buluşmuştu.

Sabahattin Ali’nin Yeni Dünya kitabında yer alan bir hikayeden uyarlanan Hasan Boğuldu filmi, dönemin en sevilen işlerinden biri olmuştu. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini ise Orhan Aksoy üstlenmişti.

1990 yılında beyazperdede seyircisinin karşısına çıkan filmde Avşar ve Dümer, Amine ve Hasan’ı canlandırmıştı.

Pazarda gördüğü Emine’ye aşık olan Hasan ile Emine’nin gizli aşk hikayesini izlemiştik filmde. Emine bir Yörük kızıdır ve Yörüklerin töresi, köylünün obaya damat gelmesine izin vermemektedir.

Dönemin en çok konuşulan filmlerinden biri olan Hasan Boğuldu’nun başrolleri Avşar ve Dümen, geçtiğimiz yıl bir araya gelmişti hatırlarsanız.

32 yıl sonra tekrar yan yana gelen ikili, birlikte verdikleri pozu sosyal medya üzerinden yayınlamıştı. İkinin fotoğrafına ‘Tıpkı eski günlerdeki gibisiniz’ yorumları gelmişti.

Bir televizyon programına katılan Yalçın Dümer, 33 yıl önce rol aldığı filmin bahsini yeniden açtı.

O yıllarda setlerin şimdiki kadar konforlu olmadığına yönelik açıklamalarda bulundu. Bu sırada kendi yaşadıklarından da bahsetmeyi es geçmedi.

Diğer bir yandan konuşmasında Hülya Avşar hakkında ilginç bir itirafta bulundu.

Oynadıkları sırada dahi Hülya Avşar’ın gözlerinin içine bakamadığını ifade eden Dümen, ‘Hülya’nın gözlerine bakamazdım, heyecanlanırdım.’ dedi.

“Hülya soyunurdu sokak ortasında, arada gözüm kayardı.”

Set şartlarının zor olduğundan bahseden ve kostüm değişikliklerini anlatan Yalçın Dümen, ‘Hülya soyunurdu sokak ortasında fon perdesini ben tutardım. Arada gözüm kayardı.’ itirafından sonra güldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx