Yılan Hikayesine Dönen STALKER 2 Yeni Fragmanıyla Yine Beklenti Arttırdı

Oyuncular tarafından yıllardır merakla beklenen ancak geliştirme süreci Rusya-Ukrayna savaşı ve ekip üyelerinin ölmesi gibi büyük üzücü olaylara takılan STALKER 2 için yayınlanan yeni fragman stüdyonun tüm bunlara adeta meydan okuması gibi.

STALKER serisinin geliştiricisi GSC Game World’ün başına gelenler deyim yerindeyse pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.

2022 yılında duyurulan ve ikonik STALKER serisine yıllar sonra adına yaraşır bir geri dönüş olacağını her haliyle belli eden STALKER 2 yıllardır oyuncular tarafından merakla beklense de geliştirme süreci hayli sancılı geçiyor.

GSC Game World oyun çıkışa çok yaklaşmışken arka arkaya gelen talihsiz haberlerle çalkalandı.

Rusya-Ukrayna savaşının tam ortasında kalan Ukrayna merkezli geliştirici ekip bu savaşta bir ekip üyesini cephede kaybetti, stüdyolarının yakınına düşen füze ile can güvenliklerinden endişe ederek evlerine sığınarak yine de oyunu geliştirmeye devam ettiler. Haliyle 2023 yılında çıkması beklenen STALKER 2’de birkaç kez ertelendi.

Ancak S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl’den gelen yeni fragman geliştirici ekibin her şeye rağmen oyunculara müthiş bir yapım sunmaya niyetli olduklarını kanıtlar nitelikte.

Peki STALKER 2 ne zaman çıkış yapacak?

Tüm talihsizliklerin üstesinden bir şekilde gelerek oyun dünyasının son yıllarda en çok beklenen işlerinden birine imza atmayı başarmış olan GSC Game World kanadından gelen açıklamalara göre STALKER 2 ile 2024 yılının ilk çeyreğinde tanışacağız. Umuyoruz ki herhangi bir başka erteleme haberi almayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir